МЗС висловлює протест у зв’язку з неузгодженим візитом Медведєва до окупованого Криму

МЗС висловлює протест у зв’язку з неузгодженим візитом Медведєва до окупованого Криму
Фото: Дмитро Медведєв (kremlin.ru)

Перебування Медведєва у Криму є грубим порушенням державного суверенітету України

Міністерство закордонних справ (МЗС) України висловлює рішучий протест у зв’язку з неузгодженим з Україною перебуванням прем’єр-міністра Російської Федерації Дмитра Медведєва на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь 28-29 липня 2018 року. Про це повідомляє прес-служба МЗС.

У відомстві зазначають, що неодноразово наголошували на неприпустимості неузгоджених з Україною перебувань посадових осіб Росії на суверенній території України у її міжнародно визнаних кордонах, яка включає АР Крим та Севастополь.

"Перебування Д. Медведєва на території Автономної Республіки Крим є грубим порушенням державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права, зобов’язаннями за двосторонніми і багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна і Росія", - йдеться у повідомленні МЗС.

Зокрема, мова йде про Статут ООН, резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" A/Res/68/262 від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)" A/Res/71/205 від 19 грудня 2016 року, "Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та м.Севастополь (Україна)" A/Res/72/190 від 19 грудня 2017 року.

Нагадаємо, 30 липня у МЗС попередили чеських депутатів про санкції за незаконне відвідування АР Крим. У міністерстві заявили, що для відбілення своїх злочинів РФ "шукає по всьому світу політиків зі зниженим порогом політичної гігієни", які готові відвідувати анексований півострів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся