МЗС РФ: Росія не претендує на виняткову роль у Центральній Азії

Росія не претендує на виняткову роль в Центрально-Азіатському регіоні, але інші міжнародні гравці повинні враховувати її стратегічні інтереси. Таку думку висловив заступник глави МЗС РФ Григорій Карасін в ході парламентських слухань у Держдумі "Центрально-Азіатський регіон: стратегічне партнерство і безпеку", повідомляє РБК.

Говорячи про геополітичний балансі сил у цьому регіоні, заступник міністра відзначив, що центральноазіатські республіки притягують до себе увагу не тільки Росії, але і багатьох інших країн, у тому числі США, Китаю, Євросоюзу, Туреччини, Ірану, Індії і т.д. "Все це нами сприймається спокійно, і Росія не претендує на виняткову роль у центральноазіатських справах", - сказав він. Разом з тим, за словами Г.Карасіна, в цьому випадку "повинен бути забезпечений стратегічний облік Росії в цьому регіоні, а дії інших гравців повинні бути передбачуваними і прозорими".

У зв'язку з цим він висловився за подальший розвиток співпраці Росії з країнами Центральної Азії в рамках СНД, ОДКБ і ШОС. "Потенціал цих організацій треба розвивати і використовувати повною мірою", - переконаний Г.Карасін.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся