МЗС Польщі проведе "дерадянізацію" відомства

Вівторок 07 березня 2017 17:35
МЗС Польщі проведе "дерадянізацію" відомства
Фото? МЗС Польщі

З міністерства звільнять працівників, які співпрацювали з комуністами

Міністерство закордонних справ Польщі звільнить співробітників, які співпрацювали зі спецслужбами Польської народної республіки (Польща часів соціалізму, - ред.). Про це повідомляє "Польське радіо".

Даний проект польські ЗМІ назвали "дерадянізацією МЗС". Він передбачає люстрацію щодо всіх польських дипломатів, які працюють в іноземних представництвах, а не тільки дипломатів високого рангу, як було досі. Це означає, що особи, які до 31 липня 1990 співпрацювали зі спецслужбами ПНР, повинні звільнитися з роботи протягом шести місяців з дня набрання чинності закону. Такий же строк передбачений для верифікації цілого комплекту кадрів польського МЗС.

Прес-секретар уряду Польщі Рафал Бохенек сказав, що новий законопроект дозволить не тільки очистити польську дипломатію, але також створить шанси для молодих людей, які хотіли б розвивати кар'єру на дипломатичному терені.

Нагадаємо, Польща і Великобританія готові обговорювати можливу участь країн у переговорах в нормандському форматі.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся