Міжнародні резерви України в грудні зросли до 13,3 млрд доларів

НовиниЕкономіка    12.01.2016 - 20:33
Фото: глава НБУ Валерія Гонтарєва
Фото: глава НБУ Валерія Гонтарєва

За 2015 рік обсяг резервів збільшився на 77% або на 5 млрд 767 млн доларів

За попередніми даними міжнародні резерви України на 1 січня 2016 року становили 13 млрд 300 млн доларів в еквіваленті. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України (НБУ).

Наголошується, що за 2015 рік обсяг резервів збільшився на 77% або на 5 млрд 767 млн доларів.

"Визначальну роль у збільшенні резервів за минулий рік грало надходження фінансової підтримки від Міжнародного валютного фонду і пов'язаного офіційного фінансування. Крім того, для поповнення резервів Національний банк України купував іноземну валюту безпосередньо на міжбанківському валютному ринку і під час валютних аукціонів, введених у вересні 2015 року", - йдеться в повідомленні.

протягом грудня міжнародні резерви збільшилися на 152 млн доларів. Це відбулося завдяки проведенню Нацбанком валютних аукціонів. Під час аукціонів у грудні регулятор придбав 120 млн доларів. З урахуванням продажу 28,6 млн доларів чиста купівля валюти під час аукціонів склала 91,4 млн доларів.

Крім того, нарощування резервів протягом грудня сприяли надходження з інших джерел. Зокрема, 88,7 млн доларів - від операцій swap з китайськими юанями, 11,3 млн доларів (в еквіваленті) -від Єврокомісії.

У НБУ відзначили, що зростання резервів стався, незважаючи на необхідність здійснити платежі уряду щодо погашення і обслуговування державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті. На це в грудні було витрачено 196, 4 млн доларів. Також 173,5 млн доларів було направлено на платежі уряду і Нацбанку на користь МВФ.

"За результатами року обсяг міжнародних резервів України покриває 3,4 місяця імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань та поточних операцій уряду і Національного банку України", - додали в Нацбанку.

Нагадаємо, Національний банк України вважає реалістичним курс 24,1 гривні за долар, закладений у державному бюджеті на 2016 рік.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
НБУ на 13 січня зміцнив курс до 23,26 гривень за долар НБУ уточнив, які банки відносяться до групи іноземних
On Top