Міжнародні кредитори рекомендують подовжити термін виплат за боргами Ірландії та Португалії на сім років

Вівторок 09 квітня 2013 20:43

Міжнародні кредитори рекомендують додатково подовжити термін виплат за боргами Ірландії та Португалії на сім років для того, щоб держави могли розплачуватися по боргах і одночасно отримати повноцінний доступ до фінансових ринків. Відповідні положення містяться в документі, який буде переданий на розгляд європейським законодавчим органам, передає Reuters.

"У разі схвалення цієї ініціативи Ірландія отримає значні послаблення, домігшись забезпечення фінансування на ринку на адекватних умовах, а Португалія зможе істотно виграти, отримавши більше часу для виконання цільових показників в рамках програми зі скорочення дефіциту бюджету", - йдеться в повідомленні.

Обговорення відповідного документа планується на зустрічі міністрів фінансів Європейського союзу в Дубліні 12 і 13 квітня 2013 р.

Втім, як зазначають експерти, оскільки зустріч носитиме неформальний характер, міністри лише висловлять політичну підтримку ініціативі. Остаточне рішення з питання продовження термінів погашення боргу для Португалії та Ірландії може бути прийняте лише в травні 2013 р.

Нагадаємо, що Ірландія і Португалія отримали екстрені кредити від Євросоюзу в 2010 і 2011 рр.. відповідно після того, як інвестори відмовилися профінансувати потреби країн на прийнятних умовах.

Читайте також: МВФ дав добро на черговий транш Португалії завбільшки 1,48 млрд євро

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся