ru ua

Україна та Китай підписали договір про дружбу і співробітництво та низку інших документів

Між Україною та Китаєм сьогодні, 5 грудня 2013 р., було підписано три меморандуми, договір і великий комерційний контракт. Про це заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов, повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.

Документи були підписані за результатами українсько-китайського бізнес-форуму, який відбувся 5 грудня в рамках офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до КНР.

"Україна отримала чіткі перспективи співпраці з китайською стороною в сфері розробки, виробництва та технічного обслуговування авіаційної техніки, залізничного рухомого складу (в рамках національного проекту "Повітряний експрес"), будівництва портової інфраструктури", - повідомив Прасолов.

За його словами, буде активізовано співпрацю між діловими колами сторін. Наприклад, Український союз промисловців і підприємців (УСПП) домовився про таку співпрацю з Китайською асоціацією міжнародних підрядників. Завдяки підписаному комерційному контракту Україна планує збільшити поставки до КНР продуктів харчування, зокрема олії.

"Активність китайських та українських ділових кіл свідчить про значний потенціал співпраці між нашими країнами, як у високотехнологічних галузях, у сфері розбудови інфраструктури, так і у сфері сільського господарства", - наголосив міністр.

Як повідомила прес-служба Президента України, Президент Віктор Янукович та голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін у Пекіні підписали договір про дружбу і співробітництво між Україною і КНР.

Договір є ключовим політичним документом та відображає основні засади та принципи розвитку українсько-китайських відносин стратегічного партнерства і співробітництва як на двосторонній основі, так і в рамках багатосторонніх механізмів, а також містить перелік пріоритетних сфер розбудови практичної співпраці.

Глави держав також підписали спільну декларацію України і Китаю про подальше поглиблення відносин стратегічного партнерства. Декларація відображає досягнуті сторонами основні домовленості стосовно подальшого розвитку співробітництва. Зокрема, йдеться про розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм, активізацію міждержавного політичного діалогу на вищому рівні, підтвердження позицій двох країн з найбільш актуальних питань міжнародного життя. Крім того, у документі зафіксовано факт затвердження Главами двох держав Програми розвитку відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР на 2014-2018 рр.

Крім того, у присутності Януковича та Сі Цзіньпіна була підписана міжурядова угода про економіко-технічну співпрацю та протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту сої з України до КНР між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР надає можливість експортувати українські соєві боби до Китаю, відкриває нові можливості в реалізації українсько-китайських інвестиційних проектів в аграрному секторі України та збільшенні присутності вітчизняної аграрної продукції на ринку КНР.

Також був підписаний протокол фітосанітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю з України до КНР між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину КНР надає можливість експортувати український ячмінь до Китаю, відкриває нові можливості в реалізації українсько-китайських інвестиційних проектів в аграрному секторі України та збільшенні присутності вітчизняної аграрної продукції на ринку КНР.

Крім того сторони підписали меморандум щодо взаєморозуміння між Міністерством охорони здоров'я України та Державною адміністрацією КНР з традиційної медицини щодо співробітництва в галузі традиційної китайської медицини сприятиме розвитку двостороннього співробітництва в галузі традиційної китайської медицини (ТКМ) шляхом створення лікувально-діагностичного центру ТКМ в Україні та надання відповідних медичних послуг, професійної підготовки спеціалістів, а також розвитку законодавчої бази, стандартизації та обміну інформацією у галузі ТКМ.

Також Україна та Китай підписали договір про співробітництво у сферах енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та Китайською експортно-кредитною страховою корпорацією (SINOSURE) створює правові засади співпраці у сфері енергоефективності, енергозбереження та відновлюваних джерел енергії, включаючи надання підтримки, в межах чинного законодавства, інвесторам та суб'єктам господарювання, які діють у зазначеній сфері. Крім того, документом передбачається надання корпорацією SINOSURE послуг українським та китайським підприємствах згаданої галузі з кредитування та страхування.

Крім того, була підписана рамкова угода про реалізацію проектів у галузі відновлюваної енергетики між ТОВ "Грінтек Енержі", Китайською Національною групою корпорацій будівельних матеріалів та Китайською експортно-кредитною страховою корпорацією (Sinosure) визначає основні засади та передумови залучення прямих інвестицій та проектного фінансування з КНР у будівництво та розвиток проектів у галузі відновлюваної енергетики в Україні встановленою потужністю понад 1 ГВт.

Також сторони підписали меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством України з туризму та курортів та Національною туристичною адміністрацією КНР про сприяння груповим туристичним поїздкам китайських туристів до України уможливлює включення китайською стороною нашої держави до Переліку країн, рекомендованих для відвідування організованими групами китайських туристів, та надає можливість істотно збільшити потік туристів із Китаю до України з відповідним зростанням надходжень до державного бюджету України.

У роботі бізнес-форуму взяли участь понад 200 провідних українських і китайських компаній, які представляли майже усі галузі економіки.