Metinvest і ArcelorMittal можуть взяти участь у купівлі російської шахти "Распадская", - аналітик

Основними претендентами на покупку російської шахти "Распадская" можуть виступити Metinvest, ArcelorMittal і російський "Мечел". Таку думку висловив аналітик "Газпромбанку" Сергій Канін, пише РБК.
За словами фахівця, дуже малоймовірно, що іноземної компанії можуть продати контроль в "Распадской", але оскільки власники вугільної компанії хочуть отримати істотну премію до ринку, то можливим стає й такий сценарій.
С.Канін також зазначив, що новою деталлю угоди є готовність Evraz отримати плату не тільки грошима, а й активами.
Найбільш вірогідними претендентами на придбання компанії, як вважає аналітик "Банку Москви" Юрій Волів, з перерахованих виглядають "Метінвест", ENRC і ArcelorMittal.
На думку аналітиків "Уралсиб Кепітал", найбільшу зацікавленість у покупці "Распадской" у Evraz може проявити ArcellorMittal, один з найбільших у світі сталеливарний холдингів з досить агресивної і ефективною стратегією зростання - за рахунок скупки часток у компаніях холдинг робить ставки на ринки, що розвиваються.
ВАТ "Распадська" об'єднує групу підприємств єдиного комплексу з видобутку коксівного вугілля, що включає найбільшу в країні шахту "Распадська", "МУК-96", "Розріз Распадський", що будується шахту "Распадська Коксова", збагачувальну фабрику і інфраструктурні підприємства. Можлива зміна акціонерів компанії обговорюється з моменту аварії на її флагманської шахті навесні 2010 р., коли після вибуху в ніч з 8 на 9 травня загинув 91 чоловік, а видобуток було зупинено до грудня. На постраждалій шахті в минулому році було видобуто 3,2 млн т вугілля, прогноз на 2011 р. - 2,5 млн т вугілля, до 2015 р. виробництво планується збільшити до 9 млн т. В цілому по групі в 2010 р. видобуток склав 7,2 млн т, прогноз на 2011 р. - 8,5 млн т вугілля, на 2015 рік - 18,5 млн т.
Компанія ArcelorMittal працює в більш, ніж 60 країнах і виробляє десяту частину всієї світової сталі. В Україні ArcelorMittal володіє ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" (колишня "Криворіжсталь"), яке спеціалізується на виробництві сталі, готового прокату, чавуну, агломерату та інших видів металургійної продукції. До 90% продукції комбінат поставляє на експорт.
"Метінвест" - міжнародна вертикально-інтегрована гірничо-металургійна група, що об'єднує 27 підприємств в Україні, Європі та США. 75% належать холдингу СКМ (SCM) Ріната Ахметова, решту 25% - "Смарт-холдингу".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся