ua ru

Merck & Co оголосила про збитки в IV кварталі 2010 р. в 500 млн дол

Друга за величиною фармацевтична компанія в світі Merck & Co завершила минулий рік на мінорній ноті: її чисті збитки в IV кварталі 2010 р. склали рівно півмільярда доларів. Це різко контрастує з підсумками того ж кварталу минулого року (прибуток 6,5 млрд дол.), а також з оптимістичними очікуваннями ринку, передає РБК.
Основною причиною такого драматичного переходу від великої прибутку до багатомільйонних збитків стало поглинання одного з конкурентів компанії Schering-Plough. Витрати на об'єднання та подальшу реструктуризацію досягли піку в IV кварталі 2010 р.
За підсумками року Merck & Co утрималася в прибутку, проте цей показник скоротився в результаті більш ніж у 13 разів - до 982 млн дол. Окрім витрат на об'єднання двох компаній, у Merck збільшилися витрати на сировину.
З іншого боку, об'єднання з Schering-Plough дало американському гігантові імпульс для нарощування виручки. У IV кварталі вона зросла на 20% - до 12,1 млрд дол., а за рік вона збільшилася до 46 млрд дол. (+67%).
Merck & Co. - одна з найбільших фармацевтичних компаній в США, створена свого часу на основі активів німецької Merck KGaA (конфіскованих за підсумками Першої світової війни). Компанія займається виробництвом ліків, а також розробкою вакцин. У листопаді 2009 р. Merck завершила операцію з придбання свого великого конкурента - фармацевтичної компанії Schering-Plough - за 41,1 млрд дол.