Мер Рівного просить Кабмін терміново ввести мита на російські добрива

НовиниЕкономіка    19.09.2016 - 12:32
Фото: Володимир Хомко
Фото: Володимир Хомко

Міський голова міста Рівне Володимир Хомко звернувся до Мінекономіки з проханням терміново ввести мита на російські азотні добрива. Про це йдеться в офіційному листі рівненського градоначальника на ім'я першого віце-прем'єр міністра України/міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва.

"Вважаю за необхідне поінформувати Вас про потенційний масштаб проблеми, яка назріває в місті і по всій області через те, що мита на імпортні російські добрива досі не введені... Прошу Вас особисто втрутитись... і вжити невідкладних заходів для адекватного захисту українського ринку від безконтрольних поставок російських добрив. В іншому випадку, через зупинку "Рівнеазоту", економіці міста буде завдано колосального збитку, а під загрозу буде поставлено життя і благополуччя 250 тисяч рівнян та їхніх родин", – сказано у зверненні.

Керівник Рівного в своєму листі говорить про те, що "Рівнеазот" є одним з найбільших платників податків у регіоні і у випадку, якщо загороджувальні мита введені не будуть, завод зупиниться, а місто втратить 25% доходів міського бюджету.

"У вересні підприємство лише частково змогло відновити свою роботу, але через те, що український ринок заполонили імпортні російські добрива, які виробляються з дешевого газу, "Рівнеазот" продовжує втрачати український ринок збуту, так само, як і всі українські хімзаводи", - йдеться в листі.

У своєму зверненні Хомко наголосив, що від "Рівнеазоту" зараз безпосередньо залежить нормальна життєдіяльність міста, оскільки підприємство залишається одним з основних постачальників води для населення.

"Сьогодні підприємство здійснює очищення води та її подальше постачання жителям міста. В разі повної зупинки заводу кілька районів міста можуть залишитися без води. Міська влада буде не в змозі швидко вирішити проблему. Потужності підприємств, здатних забезпечити місто чистою питною водою, обмежені, – сказано в листі. – Таким чином, якщо дозволити українським імпортерам і далі безперешкодно завозити добрива і продавати російську продукцію на території України, то в найближчому часі ситуація в Рівненській області ризикує стати критичною".

Володимир Хомко просить міністра економіки "взяти питання під особистий контроль".

Нагадаємо, що схожого листа з проханням захистити український ринок від дешевого російського імпорту направили в Кабмін мери Черкас (Анатолій Бондаренко) і мер Сєвєродонецька (Валентин Казаков).

Міжвідомча Комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) при Мінекономіки майже рік проводить антидемпінгове розслідування, що стосується демпінгу російських мінеральних добрива на території України. За даними ЗМІ, збитки, завдані економіці України російськими виробниками азотних добрив, оцінюються у 300 млн доларів рік. Азотні добрива в Україні виробляють державний ОПЗ, "Дніпроазот" і 4 підприємства Ostchem.

У 2014 році МКМТ ввела антидемпінгові мита на аміачну селітру, вироблену в РФ, однак такі заходи дали лише короткостроковий ефект, оскільки імпортери з РФ почали заводити мінеральні добрива з вмістом азоту (карбамід та КАС) під іншими митними кодами.

Питання введення мит безпосередньо пов'язаний з продовольчою безпекою України, за даними експертів, цілком може бути винесено найближчим часом для обговорення на спеціальному засіданні РНБО.

Раніше представники Group DF заявляли, що збереження безмитного режиму для російських азотних добрив призведе до зупинки всіх 6 українських хімічних заводів і втрати роботи понад 100 тис. осіб.

Зупинка всіх українських заводів призведе до монополізму російських постачальників на українському ринку і "цінового диктату", як це відбувається на ринку фосфатних і калійних добрив, вважають експерти галузі.

On Top