ua en ru

Меджліс заблокує кордон з Кримом

Меджліс заблокує кордон з Кримом Фото: Рефат Чубаров

Блокувати кордон планують за півтора тижні

Лідер кримсько-татарського народу Рефат Чубаров та уповноважений Президента України у справах кримських татар Мустафа Джемілєв повідомили, що Меджліс та низка інших організації ухвалили рішення про блокування адміністративного кордону з окупованою територією Автономної Республіки Крим. Про це повідомляє прес-служба "Блоку Петра Порошенка" (БПП).

"З початку 2015 року з України до Криму поставили товарів на 475 млн долл. Загалом, під час окупації, поставили 5777 тонн вантажів... Водночас, ми щодня маємо приклади тиску на кримських татар. Є політв'язні... І в той же час український бізнес торгує на крові. Ми вважаємо це неприйнятним ані для держави Україна, ані для бізнесу. Держава не знайшла способу захистити громадян в Криму і одночасно посилює окупантів. Ці товари споживають, зокрема, військові гарнізони", - заявив Чубаров.

За його словами, наразі триває затвердження плану конкретних дій, які ставлять за мету повне блокування постачання товарів і ресурсів до Криму.

"Ми оголошуємо, що найближчим часом відкриємо дату початку акції, тобто дату безпосереднього блокування адміністративного кордону. Ми запрошуємо до взаємодії нардепів - вихідців з Криму, є депутатське об'єднання "Крим", запрошуємо громадські та експертні організації", - додав Чубаров.

Він не зміг назвати конкретну дату початку блокування адмінмежі, однак, за його словами, "тижня за півтори ми всі маємо бути на кордоні, якщо ця ситуація не вирішиться іншим шляхом".

"Ми значною мірою готові до блокади... ми спроможні самі закрити дороги, але хочемо, щоб це була загальноукраїнська акція. Ми плануємо блокування на початку 20-х чисел вересня, точну дату оголосять на початку тижня", - також зазначив Чубаров

Нагадаємо, раніше Чубаров заявив, що через анексію Росією Криму є загроза існування корінного народу півострова.