ru ua

Медведєв скасував постанову про нульове вивізне мито на газ для України

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв скасував постанову від 2010 р. про нульове вивізне мито на газ для України.

Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв (на фото) скасував постанову від 2010 р. про нульове вивізне мито на газ для України. Про це він повідомив на зустрічі з головою ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером, повідомляє РБК.

"З урахуванням відпадання міжнародно-правових підстав для існування угоди та денонсації самої угоди я приймаю рішення про скасування постанови уряду від 30 квітня 2010 року №291", - сказав прем'єр Росії.

Він зазначив, що дане рішення тягне для "Газпрому" прямі наслідки в подальших відносинах з українськими партнерами

"Вам слід керуватися загальними встановленими ставками вивізного мита на газ, без застосування будь-яких знижок. Це рішення повинно бути враховано в наступних взаєморозрахунках з українськими споживачами", - підкреслив Медведєв.

Прем'єр-міністр Росії також звернув увагу Міллера на питання, пов'язане з компенсацією.

"Я нагадаю, що прийняття цих рішень, яке було пов'язане з існуванням відомого міжнародної угоди, створило можливість для України відразу ж після підписання документів, підписання відповідних угод з "Газпромом" отримувати певну пільгу, яка була пов'язана з цими міжнародними договорами. В результаті застосування цієї пільги по суті Російська Федерація не отримувала частину доходів у вигляді вивізного мита на газ, причому саме по собі неотримання мит вироблялося певною мірою авансом. Маю на увазі, що за "харківською угодою" продовжувалося перебування Чорноморського флоту і військово-морської бази на території в той момент України. Тому зараз ми розглядаємо питання про можливість застосування відповідних компенсаційних механізмів", - підкреслив прем'єр.

Медведєв також нагадав, що в Раді безпеки РФ обговорювалася доля так званих "харківських угод", підписаних в 2010 р. За підсумками Радбезу президент РФ Володимир Путін дав доручення розглянути питання про денонсацію відповідних договорів, підписаних в 2010 р. Держдума розглянула це питання і з урахуванням того, що змінилися обставини, які були безпосередньою причиною укладення цих договорів, Держдума денонсувала відповідні міжнародні угоди. На виконання цієї міжнародної угоди раніше урядом РФ був прийнятий окремий документ від 30 квітня 2010 р. Він стосувався ставок вивізних мит при поставках газу з території Росії і в рамках цього документа ставка вивізного мита дорівнювала нулю (для України).