МЕА поліпшило прогноз світового попиту на нафту у 2015 р

МЕА поліпшило прогноз світового попиту на нафту у 2015 р
Фото: світовий попит на нафту

Це на 1,4 млн барелів на добу вище минулорічного рівня

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) поліпшило прогноз світового попиту на нафту у 2015 р. на 320 тис. барелів на добу (б/д), до 94 млн б/д. Про це з посиланням на огляд агентства повідомляє "Росія 24".

Це на 1,4 млн б/д вище рівня 2014 р.

У МЕА наголосили, що холодна зима в багатьох державах-імпортерах і зниження цін на нафту спровокували попит у першому півріччі. У підсумку споживання нафти в першому півріччі, як прогнозується, буде на 1,7 млн ​​б/д вище рівня аналогічного періоду 2014 р.

Згідно з очікуваннями, у другому півріччі глобальний попит на нафту зросте на 1,2 млн б/д.

Видобуток нафти за межами ОПЕК у 2015 р. збільшиться на 1 млн б/д - до 57,55 млн б/д. Прогноз підвищений на 195 тис. б/д порівняно з очікуваннями квітня. Прогноз попиту на нафту ОПЕК збільшений на 100 тис. б/д - до 29,4 млн б/д.

Зауважимо, що при прогнозуванні обсягів нафти, яка буде доступна в майбутньому, зазвичай використовується стандартний підхід, який, мабуть, має істотний недолік. В результаті прогнози багатьох, в тому числі МЕА і EIA, можуть істотно відрізнятися від реальності.

Зокрема, нафтових ресурсів у світі зараз більш ніж достатньо. Згідно з енергетичним оглядом British Petroleum, загальний рівень запасів нафти оцінюється в 1678,9 млрд барелів, чого вистачить планеті приблизно на 53,3 року, якщо оцінювати за рівнем видобутку 2013 р.

Нагадаємо, ОПЕК зберіг прогноз попиту на нафту у 2015 р. на рівні 92,5 млн барелів на добу.

Як повідомлялося сьогодні, нафта дешевшає після зниження економічного прогнозу Світовим банком.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся