ru ua

МНС Росії готує до кінця тижня третій гуманітарний конвой для Донбасу

Міністерство з надзвичайних ситуацій Російської Федерації готується в кінці тижня відправити на південний схід України ще одну гуманітарну колону.

Міністерство з надзвичайних ситуацій Російської Федерації готується в кінці тижня відправити на південний схід України ще одну гуманітарну колону. Про це повідомив заступник голови відомства Володимир Степанов, передає російська служба ВВС.

"Ми готові до кінця тижня відправити чергову партію гуманітарної допомоги і будемо працювати в цьому напрямку", - сказав він.

При цьому, за словами Степанова, російська сторона розраховує на більш активну підтримку Міжнародного комітету Червоного Хреста.

У свою чергу МКЧХ закликав українську і російську сторони заздалегідь домовлятися про деталі відправлення чергового гуманітарного конвою.

"Переконливе прохання, якщо є бажання, - мабуть, воно є - щоб МКЧХ брав участь у процесі передачі гуманітарної допомоги з Росії туди, то якщо є можливість заздалегідь обговорити всі питання, щоб ми не опинилися в ситуації, як було раніше", - сказав заступник голови регіональної делегації комітету у Росії, Білорусії і Молдові Бруно Ускине.

Раніше МЗС України вимагає від Росії припинити провокації з гуманітарним конвоєм для жителів Донбасу.

Нагадаємо, другий російський "гуманітарний конвой" вночі з 12 на 13 вересня незаконно перетнув кордон України. За даними РНБО, конвой залишив територію України в той же день. В Європейському союзі назвали другий російський "гуманітарний конвой" порушенням суверенітету України.

Вранці 22 серпня перший російський гуманітарний вантаж за рішенням влади РФ почав заїжджати на територію України. При цьому вантаж не супроводжували представники Міжнародного комітету Червоного Хреста. Український МЗС визнав незаконним входження російського гуманітарного конвою в Україну, а голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко назвав це прямим вторгненням РФ.