ru ua

М.Азаров: МінАПК та ОДА зобов'язані протягом року створити систему постійних ярмарків, с/г ринків у містах

Міністерство агропромислового розвитку України та області державні адміністрації зобов'язані протягом року створити систему постійних ярмарків, ринків сільгосппродукції у містах. Про це заявив прем‘єр-міністр України Микола Азаров під час засідання уряду.
"Якщо проаналізувати цінову ситуацію на ринку продуктів харчування, то стає очевидно, що головним чином зростання цін обумовлене подорожчанням овочів і фруктів... Я вже звертав увагу МінАПК і глав обласних адміністрацій на проблему овочесховищ і оптових ринків. Прийшов час перевірити, як виконується доручення уряду. В травні ми цим займемося", - зазначив М.Азаров.
За його словами, не можна забезпечити стабільність цін, "якщо індустріальним способом вирощується лише 2% цього продукту, якщо не працює система заготівлі картоплі у населення, якщо немає умов для довготермінового зберігання і не врегульовані зв'язки між виробниками і продавцями".
"Де участь і роль на цьому ринку структур споживчої кооперації? Чому ми ігноруємо розповсюджену в Європі практику постійних ярмарків, ринків сільгосппродукції у містах? До речі, в Європі це працює. МінАПК, обласні державні адміністрації зобов'язані протягом року таку систему створити", - заявив прем‘єр-міністр.