ua en ru

Ляшко зізнався, що не підписував документ за скликання позачергової сесії ВР

Народний депутат Олег Ляшко, підпис якого стояв під вимогою опозиції скликати позачергову сесію, зізнався, що був у той час за кордоном і не розписувався разом з колегами.

"Я під час збору підписів перебував за кордоном... На підписному листі за скликання позачергової сесії було поставлено моє факсиміле. Я дав доручення своїй помічниці дістати його з сейфу і поставити на підписному листі замість мого особистого підпису", - так він прокоментував появу свого автографа на документі.

Ще один депутат Геннадій Москаль, який, за даними преси, був під час збору підписів за кордоном, відмовився повідомити, де він був 22-23 січня.

"На підписному листі стоїть мій підпис. А де я його поставив, це моя особиста справа. Я міг поставити підпис на коліні, в офісі, біля пам'ятника Шевченку. Зараз поставити підпис не проблема - можуть приїхати кур'єри, є засоби зв'язку. Я написав главі прикордонної служби Миколі Литвину про те, що без моєї письмової заяви ніхто не мав права вимагати інформацію про перетин кордону народним депутатом. Звернення до МВС з приводу підписів теж незаконне, цими питаннями має займатися Генпрокуратура. До того ж яке це порушення - це всього-навсього звичайний підпис, а не підробка документів, паспортів. А на рахунок перебування за кордоном - не буду ж я вам давати посекундний хронометраж мого життя", - сказав народний обранець.

Нагадаємо, що раніше спікер Володимир Рибак відмовився скликати позачергову сесію парламенту на вимогу опозиції, аргументуючи це тим, що частина підписів депутатів була підроблена. Нібито десять народних депутатів, які серед інших 158 поставили свої підписи під вимогами про скликання позачергової сесії Верховної Ради, на момент складання документів (22-24 січня) перебували за кордоном.