ua en ru

"Львівгаз": декілька категорій споживачів заплатять за доставку мінімально

"Львівгаз": декілька категорій споживачів заплатять за доставку мінімально Ілюстративне фото (kmu.gov.ua)

Регулятор схвалив постанову, яка передбачає мінімальну плату для деяких категорій споживачів

Розмір мінімального платежу для деяких категорій споживачів у Львівській області становитиме від 3,51 до 28,26 гривень на місяць. Вона діятиме з 1 січня 2020 року. Про це повідомляє прес-служба АТ "Львівгаз".

"НКРЕКП затвердило мінімальний розмір плати за доставку. Рішення торкнеться нових споживачів, домогосподарств, які споживають газ менше дев’яти місяців і які не користувались газом", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі зазначили, що 6 березня Регулятор схвалив постанову, яка передбачає мінімальну плату для наступних категорій споживачів:

  • нові споживачі та/або домогосподарства, що мають період споживання природного газу менший ніж дев'ять місяців;
  • домогосподарства, які тривалий час не користувались газом, в тому числі яким припинено розподіл газу шляхом опломбування, але вони не від’єднані від системи газопостачання і не подали заяву на розірвання договору на розподіл.

Розмір мінімальної плати, в залежності від наявності газового обладнання:

Домогосподарство з газовою плитою

39 куб. м*тариф/12 = 3,51грн

Домогосподарство з плитою та газовою колонкою

126 куб. м*тариф/12 = 11,34 грн

Домогосподарство з автономним опаленням

314 куб. м*тариф/12 = 28,26 грн

"Оновлені рахунки споживачі отримають в квітні. Тим, хто вже сплатив по квитанціях в січні та лютому, буде здійснено перерахунок. Кошти залишаться на особових рахунках споживачів. Для цього не потрібно писати окремих заяв та звертатись до контакт-центру", - йдеться у повідомленні.

За словами прес-служби, для розрахунку мінімальної плати за доставку для домогосподарств НКРЕКП використало діючі норми споживання газу. Вони розраховані на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2019 № 143 "Питання споживання природного газу".

"Розмір мінімальної плати для домогосподарств, які використовують газ комплексно, розрахована з середньомісячного обсягу споживання у міжопалювальний період. Раніше для цієї категорії споживачів вартість плати за доставку газу розраховувалась на квадратуру помешкання або будинку", - йдеться у повідомленні.