Лукашенко: Білорусь допомагає США у вирішенні афганської проблеми

Неділя 30 жовтня 2011 16:01

Білорусь надає певне сприяння США у вирішенні афганської проблеми, заявив напередодні Президент Білорусі Олександр Лукашенко під час виступу перед професорсько-викладацьким складом Таджицького технічного університету імені академіка М.С. Осімі.
За його словами, Білорусь також завжди була відповідальним партнером Сполучених Штатів в боротьбі з тероризмом, наркотрафіком, відмиванням грошей і торгівлею людьми. В зв'язку з цим Лукашенко закликав Євросоюз і США відмовитися від "покритих мохом стереотипів" у відносинах з Білоруссю і розчистити шлях для повноформатної взаємодії. Президент у черговий раз підкреслив, що "вживані європейцями подвійні стандарти, спроби тиску і санкції не стануть конструктивним елементом політики", повідомляє прес-служба глави держави.
Лукашенко вважає, що все очевидніше проглядає тенденція підштовхування світу до загрозливого хаосу. "Ми все частіше стаємо свідками безправного втручання у внутрішні справи держав, керівництво яких з тих або інших причин не подобається сильним світу цього. Думаю, ви добре розумієте, про кого я говорю, - сказав він. - Вони не зупиняються ні перед чим, щоб добитися своїх цілей. Якщо їм це треба, в хід йде шантаж. Якщо і цього мало - бомбитимуть і вбиватимуть".
Білоруський Президент заявив, що прагне налагоджувати взаємовигідні контакти з різними державами і регіонами світу, проте виникають певні труднощі "не з вини Білорусі". Товарообіг країни з країнами Євросоюзу на 5% перевищує товарообіг з Росією. "Але ви знаєте, як поводиться Євросоюз: якась демократизація, читай - хаос і розвал. Але ні вам, ні нам така демократизація не потрібна. Ми повинні працювати в своїх інтересах, інтересах свого народу", - сказав Лукашенко.
Він нагадав європейцям, що Білорусь забезпечує безперебійний транзит товарів і енергоресурсів до ЄС, охорони кордонів, придушує нелегальну міграцію. "Отже, інтерес до діалогу і вибудовування нормальних відносин має бути об'єктивно присутнім у обох сторін. При цьому ми не стоїмо з протягнутою рукою, випрошуючи співпрацю, - ми її пропонуємо", - відзначив Президент.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся