ru ua

ЛСОУ підтримує рішення Держфінпослуг щодо підпису актуаріїв під щоквартальнийми звітами СК.

Ліга страхових організацій України (ЛСОУ) підтримує Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг у вирішенні питання, пов'язаного з використанням підпису актуаріїв під щоквартальними звітами страховиків. Про це повідомила її президент Наталія Гудима на зустрічі у відомстві 22 березня.
У той же час, відзначила Н.Гудима, оскільки проект розпорядження Держфінпослуг знаходиться на офіційному обговоренні і вступить в силу не раніше, ніж через два місяці, під загрозою зриву залишаються квартальні звіти "лайфових" страхових компаній. За словами президента ЛСОУ, все це призведе до виникнення у страховиків проблем з несвоєчасною здачею звітності.
ЛСОУ нагадує, що актуарний підпис використовувався в чотирьох випадках - при ліцензуванні (затвердження тарифів), підпису квартальних і річних звітів, купівлі валюти під резерви "лайфового" страховика, а також при визначенні звичайної ціни.
Тепер, згідно з проектом розпорядження Держфінпослуг, тільки "лайфові" страховики будуть зобов'язані завіряти результати страхової діяльності підписом актуарія в річній звітності та при купівлі валюти під валютні зобов'язання.