ru ua

У Литві отримали вироки працівники авіабази, що шпигували на користь РФ

У Литві отримали вироки працівники авіабази, що шпигували на користь РФ Ілюстративне фото (колаж РБК-Україна)

Засуджені зустрічалися з російською розвідкою

Шяуляйський окружний суд Литви визнав винними двох громадян країн у шпигунстві на користь Росії і засудив їх до позбавлення волі на чотири роки і дев'ять місяців. Про це свідчить повідомлення на сайті суду.

Зазначено, що справу розглядали в закритому режимі. Засуджені визнали свою провину.

Так, імена працівників авіабази не називаються, проте сказано, що один з них 1966 року народження, інший - 1961-го. Повідомляється, що під час обшуків у засуджених вилучили 6480 євро.

У повідомленні суду зазначено, що засуджені могли за гроші передавати дані в організацію, яку підозрюють у шпигунстві. Вона цікавилася документами авіаційної бази ВПС Литви.

Згідно з матеріалами справи, засуджені повинні були збирати і надавати інформацію про тих, хто міг почати співпрацювати з іноземною розвідкою. За даними видання Delfi, один чоловік працював на авіаційній базі ВПС Литви в Шяуляї, інший - вийшов у запас.

Повідомляється також, що засуджені разом з іншими учасниками організації зустрічалися з російською розвідкою. Переговори організовувалися таємно в РФ або інших країнах.

Захист засуджених може оскаржити рішення суду протягом 20 днів.

Нагадаємо, в кінці березня повідомлялося, що в Литві двоє колишніх співробітників авіабази в Шяуляї, яка підпорядковується Військово-повітряним силам країни, шпигували на користь РФ. Слідство встановило, що за дорученням розвідки РФ працівники військової бази в Шяуляї з осені 2014 року робили фотокопії службових документів та інших закритих, проте не засекречених даних.

Як писало РБК-Україна, у квітні в Литві Клайпедський окружний суд засудив до семи років позбавлення волі обвинуваченого в шпигунстві на користь Росії громадянина Литви Романа Шешеля.

Додамо також, у кінці березня у Литві колишнього міністра оборони СРСР засудили до 10 років в'язниці. Зокрема, екс-міністра звинувачують у військових злочинах і злочинах проти людяності.