Лідер іспанських соціалістів Педро Санчес подав у відставку

НовиниПолітика    02.10.2016 - 09:41
Фото: Педро Санчес
Фото: Педро Санчес

Іспанія перебуває під загрозою проведення третіх виборів поспіль

Лідер Іспанської соціалістичної робітничої партії Педро Санчес подав у відставку після того, як переважна більшість чільних членів партії висловилася проти його пропозиції скликати спеціальну конференцію. Про це передає DW.

Зазначено, що внутрішньопартійні опоненти Санчеса виступають за те, щоби опозиційна партія дала можливість консервативному прем’єр-міністру Маріано Рахою сформувати уряд. Таким чином можна було би уникнути проведення в країні ще одних парламентських виборів. Щоб підштовхнути Санчеса до відставки, 28 вересня свої повноваження склали 17 із 35 членів виконавчого комітету партії.

Нині Іспанія перебуває під загрозою проведення третіх виборів поспіль, оскільки до цього часу соціалісти блокують формування коаліційного уряду. Рахой неодноразово заявляв, що без згоди Іспанської соціалістичної робітничої партії на входження до коаліції країна буде змушена провести нові вибори, оскільки попередні двічі не визначили переможця.

Відсутність постійного уряду заважає Іспанії, зокрема, ухвалити бюджет на 2017 рік. До 15 жовтня тимчасовий уряд Рахоя має надати план по доходах та видатках держбюджету на 2017 рік, які б відповідали вимогам ЄС.

Нагадаємо, позачергові парламентські вибори відбулись в Іспанії у червні 2016 року. Їх було призначено, оскільки на виборах наприкінці 2015 року жодна з партій не отримала необхідної більшості, а також не змогла домовитись про формування коаліційного уряду.

On Top