ua en ru

Лавров: Росія не порушувала Будапештський меморандум

Лавров: Росія не порушувала Будапештський меморандум Фото: Сергій Лавров

На думку Лаврова, в Будапештському меморандумі є лише один пункт

Росія не порушувала Будапештський меморандум про гарантію безпеки у зв'язку з приєднанням України до договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Про це заявив міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров на прес-конференції за підсумками 2015 року, передає ТАСС.

"Будапештський меморандум містить одне-єдине зобов'язання: не застосовувати ядерну зброю проти України. Ніхто цього не робив і ніяких погроз застосування ядерної зброї проти України не звучало", - заявив Лавров.

Зазначимо, згідно з Будапештським меморандумом, РФ, США і Великобританія, крім незастосування ядерної зброї проти України, зобов'язані поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України у відповідності з принципами заключного акта НБСЄ; утримуватися від загрози силою або її застосування проти територіальної цілісності та політичної незалежності України і ніколи не застосовувати ніякі їхні озброєння проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі статутом ООН; у відповідності з принципами заключного акта НБСЄ утримуватись від економічного тиску, спрямованого на те, щоб підпорядкувати своїм власним інтересам здійснення Україною її суверенних прав і таким чином забезпечити собі які б то не було переваги.

Раніше також повідомлялося, що Путін назвав включення Донбасу в склад України "маячнею".

"Мало того, що до кордону прив'язали етноси багатонаціонального, по суті, унітарної держави, до якихось територій, причому кордони визначали абсолютно довільно і, загалом-то, далеко не завжди обгрунтоване. Україні, припустимо, Донбас передали під яким приводом? Підвищення відсотків пролетаріату в Україні для того, щоб мати там велику соціальну підтримку. Марення якесь, розумієте?", - сказав він.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко назвав своїми пріоритетами на 2016 рік повернення Донбасу і Криму Україні.

"Ми запропонуємо створити міжнародний механізм для деокупації. Оптимальний формат - "Женева+" з залучення партнерів з ЄС, США і, можливо, країн-підписантів "Будапештського меморандуму", - сказав Порошенко.