ЛАГ переконала владу Сирії вивести армійські підрозділи з міст і житлових зон

НовиниНадзвичайні події    03.11.2011 - 08:31

Делегація Ліги арабських держав (ЛАГ) переконала Сирію вивести армійські підрозділи з міст і житлових зон, повідомляє Reuters. Крім того, перемовники переконали керівництво республіки в черговий раз піти на поступки і випустити з тюрем ув'язнених, які були арештовані в ході придушення безладів. Також повідомляється, що влада країни має намір утримуватися від силових заходів і допустити представників іноземних ЗМІ для освячення ситуації в країні.
"Ми раді досягнутому успіху, ще більшу радість доставить факт якнайшвидшого виконання домовленостей", - заявив прем'єр-міністр Катару шейх Хамад бін Яссім аль-Тані. Зачитуючи заяву про досягнуті домовленості, він особливо відзначив, що ЛАГ продовжить роботу в напрямку створення умов конструктивного діалогу між владою і опозицією, який планується розпочати протягом двох тижнів.
Незважаючи на досягнутий прогрес ЛАГ, Вашингтон заявив, що не має наміру знижувати тиск на Президента Башара Асада, який, на думку США, втратив легітимність і не має права управляти країною.
"Наша позиція незмінна - він втратив легітимність і повинен подати у відставку", - йдеться в заяві Білого Дому, яку озвучив офіційний представник Джей Карні.
Нагадаємо, з березня 2011 р., в Сирії проходять масові протестні виступи громадян, що почалися на хвилі так званої "Арабської весни". За даними правозахисних організацій, в результаті придушення мирних демонстрацій вбито понад 3 тис. чоловік. У свою чергу офіційна влада повідомляє, що втрати серед мирного населення не перевищують 1 тис. осіб, крім цього підкреслюють, що від рук демонстрантів загинуло близько 700 співробітників правоохоронних органів. Об'єктивність всіх даних залишається під питанням, оскільки їх не можна перевірити.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top