ua ru

Квотування експорту зерна знизить стартову ціну на ріллю на 5 тис. грн, - УКАБ

За даними дослідження «Ринок землі в Україні», проведеного Українським клубом аграрного бізнесу (УКАБ), обмеження експорту зерна з України в 2010-2011 маркетинговому році зменшить вартість ріллі на 5 тис. грн.

За словами генерального директора УКАБ Володимира Лапи, такий розрахунок базувався на зміні капіталізації рентного доходу ріллі внаслідок зростання різниці цін на зерно в Україні та на світових ринках у поточному маркетинговому році. «Обмеження експорту зерна істотно позначилося на дохідності сільськогосподарського виробництва, і це, безумовно, знизить стартову ціну ріллі на обіцяному владою земельному ринку», - говорить В.Лапа.

В УКАБ підрахували, що виробники пшениці в середньому в цьому маркетинговому році отримали ціну на 583 грн/т, ячменю - 320 грн/т, кукурудзи - 250 грн/т менше. «При обліку різниці цін, урожайності та частки пшениці, ячменю і кукурудзи в посівній площі 2010 року маємо зменшення рентного доходу з гектара ріллі на 600 грн. Капіталізувавши його на кредитну ставку в 12% отримаємо мінус 5 тис. грн до ціни ріллі», - коментує співавтор дослідження Роман Сластьон.

Експерти УКАБ також прогнозують подальше збільшення «дисконту» вартості ріллі у разі продовження квотування експорту зерна з України.