Курс юаня визначається ринком, а не валютними інтервенціями, - Народний банк Китаю

Курс юаня досяг рівноваги, тобто визначається ринком, а не валютними інтервенціями. Про це говориться в письмовому зверненні голови Народного банку Китаю Чжоу Сяочуаня, зачитаному на зустрічі Світового банку і Міжнародного валютного фонду в Токіо, передає Associated Press. "Курс обміну, спотові курси і майбутній курс обміну, який залежить від попиту і пропозиції на ринку, надзвичайно близький до рівноваги", - говориться у зверненні. Відзначимо, що впродовж 2011 р. курс юаня коливався на відмітці 6,3 юаня за 1 дол.

Глава Народного банку КНР також відзначив, що юань серйозно зміцнів по відношенню до американської валюти за останніх 15 років, а з 2005 р. національна китайська валюта подорожчала по відношенню до долара на 30%.

Чжоу Сяочуань звинуватив владу держав, що розвиваються, в надмірному ослабленні монетарної політики, що призводить до збільшення інфляції в КНР.

Відзначимо, що влада США звинувачує Китай в підтримці заниженого курсу юаня, що допомагає китайським експортерам і призводить до дисбалансів у двосторонній торгівлі. Днями очікувалася публікація доповіді Міністерства фінансів США про ситуацію на валютному ринку, але вона була відкладена до початку листопада.

Сьогодні глава Федеральної резервної системи Бен Бернанке спростував звинувачення з боку Народного банку Китаю в створенні складнощів для ринків, що розвиваються, через політику "кількісного пом'якшення" (QЕ3).

Читайте також: Центробанк Китаю скоротив втручання у валютний ринок

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся