Курс долара до євро може зміцнитися до позначки 1,3 дол./євро, - експерт
Курс долара до євро може зміцнитися до позначки 1,3 дол./євро. Такий прогноз РБК-Україна висловив старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
За його словами, враховуючи, що курс української національної валюти прив'язаний до долара, то курс гривня/євро буде, відповідно, залежати від курсу євро до долара. «Я думаю, що курс долара до євро може зміцнитися до позначки 1,3 дол./євро», - сказав експерт.
На думку Жолудя, зниження рейтингу Греції агентством S&P і вже існуючі боргові проблеми низки країн Євросоюзу (ЄС), зокрема Португалії та Ірландії, будуть тяжіти до кінця цього року над єврозоною в цілому, і будуть негативно позначатися на позиціях євро.
«Я б не сказав, що дане зниження рейтингу Греції, призведе до істотного послаблення євро, але загальна проблема боргів в ЄС та можливість дефолту Греції, зокрема, будуть впливати на ослаблення євро, у всякому разі, протягом цього літа», - зазначив експерт.