ru ua

Кучма відкидає свою зустріч з Пушилиным/Дейнегою

Кучма відкидає свою зустріч з Пушилиным/Дейнегою

Другий Президент України, представник України в тристоронній контактній групі по врегулюванню ситуації в Україні Леонід Кучма заявляє, що має намір зустрічатися в Мінську тільки з лідерами ДНР/ЛНР Олександром Захарченко (на фото ліворуч) та Ігорем Плотницьким (праворуч), а не з їх представниками. Про це Кучма заявив журналістам у Києві, передає кореспондент РБК-Україна.

"Наша завтрашня зустріч (31 січня, - ред.) повинна відбутися, якщо "великі" лідери ДНР і ЛНР приїдуть, ті, хто підписував меморандум... Наша позиція чітка і ясна. По-перше, на цих зустрічах додаток до меморандуму можемо підписати, коли буде Захарченко і Плотницький - ті люди, які підписували ті документи, які мають якісь повноваження. А з Пушіліним і Дейнегою нехай працюють експерти і готують нам матеріали", - сказав Кучма.

"Ми не збираємося їх (представників ДНР/ЛНР, - ред.) переконувати, бо їх є, кому переконувати. Ви добре розумієте, що це не їх остаточне слово, а остаточне слово в Москві", - додав він.

Кучма також повідомив, що сьогоднішня зустріч контактної групи в Мінську не відбулася через представників ДНР і ЛНР.

"Ви розумієте, що представникам ДНР і ЛНР дістатися до Мінська не так просто. Їм треба доїхати до Ростова, з Ростова до Москви, а з Москви до Мінська, тому вони просто не встигали на сьогодні", - сказав Президент.

Він додав, що контактує з представниками ДНР і ЛНР через засоби телекомунікації з офісу ОБСЄ в Києві, однак зазначає, що представники цих організацій не мають права приймати будь-які рішення.

"Ми з ними ніяких рішень приймати не зможемо, тому що ми добре розуміємо, що у них немає такого права - приймати рішення. У нас з ними відбуваються (зустрічі, - ред.) не тільки в Мінську, але і по телебаченню. Наша контактна група тут, у Києві в офісі ОБСЄ, вони там - на Донбасі, в Луганській і Донецькій області, ми часто продовжуємо дискусію, але не виходимо на прямий ефір через ЗМІ, але ми маємо можливість трошки зрозуміти один одного", - сказав Кучма.

Нагадаємо, Кучма прогнозує, що зустріч у Мінську тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації в Україні пройде 31 січня.

30 січня в Мінськ приїхали представник ДНР Денис Пушилін і представник ЛНР Владислав Дейнега. Проте зустріч контактної групи так і не відбулася.

27 січня лідери ЛНР і ДНР відмовлялися від подальшої участі в засіданнях тристоронньої контактної групи в Мінську до тих пір, поки українська влада не призначить "офіційного представника" для переговорів. Замість себе вони посилають в Мінськ своїх представників.

5 вересня 2014 року в Мінську представники України, Росії та ОБСЄ підписали з лідерами ДНР і ЛНР протокол про припинення вогню на Донбасі.

19 вересня 2014 р. в Мінську зазначеними вище учасниками був підписаний меморандум щодо врегулювання ситуації на Донбасі (відвід важкої техніки, обмін полоненими). Однак виконання цих пунктів не було.