ru ua

КСУ розгляне конституційність закону про перейменування УПЦ

КСУ  розгляне конституційність закону про перейменування УПЦ Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Розгляд відбудеться за конституційним поданням 49 нардепів щодо відповідності Конституції України

Конституційний суд України завтра, 11 лютого, почне розгляд закону про перейменування Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату. Про це йдеться у повідомленні прес-служби КСУ.

Повідомляється, що розгляд відбудеться за конституційним поданням 49 народних депутатів України.

Нагадаємо, Верховна рада 20 грудня 2018 року прийняла закон, який зобов'язує УПЦ (МП) в своїй назві вказати приналежність до Російської православної церкви.

Документ передбачає, що релігійна організація, що входить в структуру релігійної організації з центром в державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупованій її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої центру за межами країни. Вона буде зобов'язана в своєму статутному назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є, і центр якої знаходиться за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

В грудні 2019 Верховний суд України дозволив Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату зберегти назву.

Раніше, в липні Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Мінкульту в розблокування процесу перейменування УПЦ Московського патріархату.