КСУ відкрив провадження щодо закону про розширення використання російської мови

НовиниПолітика    10.10.2014 - 12:44
Конституційний суд України (КСУ) відкрив провадження щодо відповідності Конституції України (конституційності) закону України "Про засади державної мовної політики" від 3 липня 2012 р. № 5029-VI.

Конституційний суд України (КСУ) відкрив провадження щодо відповідності Конституції України (конституційності) закону України "Про засади державної мовної політики" від 3 липня 2012 р. № 5029-VI. Про це повідомляється на сайті КСУ.

"Ухвалою колегії суддів КСУ відкрито конституційне провадження у справі; здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні суду", - йдеться в повідомленні.

Відповідне провадження відкрите за поданням 57 народних депутатів України від 10 липня 2014 р.

Нагадаємо, 23 лютого 2014 р. Верховна Рада України підтримала проект закону № 1190 "Про визнання таким, що втратив чинність, закону України "Про засади державної мовної політики" № 5029-VI від 3 липня 2012 р.

Водночас в.о. Президент України Олександр Турчинов не підписав прийнятий 23 лютого закон.

Так званий закон про мови нацменшин був підтриманий Верховною Радою 3 липня 2012 р. і підписаний Президентом України Віктором Януковичем 8 серпня 2012 р.

Законом збережений конституційний державний статус української мови. Пунктом 1 статті 6 проекту встановлено, що державною мовою України є українська мова. При цьому на території України гарантується вільне використання регіональних мов, до яких віднесено російську, білоруську, болгарську, вірменську, гагаузьку, ідиш, кримськотатарську, молдавську, німецьку, новогрецьку, польську, ромську, румунську, словацьку, угорську, русинську, караїмську та кримчацьку. Дія цього положення поширюється на ті мови, які є рідними для не менш 10% громадян, що населяють певну територію, за даними перепису. За рішенням місцевої ради або за результатами збору підписів в окремих випадках, з урахуванням конкретної ситуації такі заходи можуть застосовуватися до мови, регіональна мовна група якої становить менше 10 відсотків населення (ст.7).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top