ru ua

Рада скасувала закон про мови нацменшин

Народні депутати України підтримали проект закону № 1190 "Про визнання таким, що втратив чинність, закону України "Про засади державної мовної політики".

Народні депутати України підтримали проект закону № 1190 "Про визнання таким, що втратив чинність, закону України "Про засади державної мовної політики". За відповідне рішення проголосувало 232 народних депутатів.

Закон визнає таким, що втратив чинність, закон України "Про засади державної мовної політики" № 5029-VI від 3 липня 2012 р.

Закон набирає чинності з дня його опублікування.

За словами лідера фракції "Батьківщина" Арсенія Яценюка, даним законом відновлюється дія статті 10 Конституції України та попередня редакція закону України про мовну політику, згідно з якою єдиною державною мовою є українська мова.

За словами лідера "Свободи" Олега Тягнибока, цей закон був скасований лише з тієї причини, що раніше цей закон був проголосований з грубими порушеннями регламенту. Але, за його словами, народні депутати спільно з національними меншин напрацюють новий закон про мови, який дасть можливість розвиватися на гідному рівні всіх мов нацменшин, які є на території України.