ru ua

Криза відкрила шлях у напрямку створення європейського економічного уряду, - екс-канцлер ФРН

Нинішня криза відкрила, нарешті, шлях в напрямку створення європейського економічного уряду. Таку думку в інтерв'ю Handelsblatt висловив екс-канцлер ФРН соціал-демократ Герхард Шредер.

«Вважаю, що нинішня криза відкрила нарешті шлях в напрямку створення європейського економічного уряду. У цьому питанні свою позицію змінила і канцлер ФРН. Сьогодні можливо те, що не було реальним тоді, коли на цій посаді перебував я, а саме сформувати політичний союз на підтримку того, що власне і є основою існування єдиної валюти. Втім, на мій погляд, участь в цьому процесі Єврокомісії має бути значно більш істотним. Просто міжурядові узгодження недостатні», - зазначив він.

За його словами, не варто побоюватися, що в Німеччині можуть з'явитися противники європейської інтеграції. «... Є два серйозні моменти, які не допустять появи у ФРН антиєвропейської партії. По-перше, уроки історії з пам'яті ще не згладилися і це, слава богу, робить правих радикалів для Німеччини табу. По-друге, всі парламентські партії ФРН єдині в думці, що існування єдиної європейської валюти відповідає інтересам нашої країни», - сказав Шредер.

Екс-канцлер ФРН вважає, що завжди існує часовий зазор між моментом прийняття необхідних рішень, які в короткостроковій перспективі мають для суспільства або його окремих груп негативні наслідки, і етапом прояви позитивних наслідків, які настають через два-три роки.

На думку політика, якщо національні парламенти поступляться своїми повноваженнями Європі, то приймати бюджети зможе тільки Європарламент. «Тільки тоді матиме місце їх демократична легітимізація. Невже ви можете всерйоз уявити собі, що якийсь не узаконений таким чином експертний орган може вирішувати питання спільної фінансової та економічної політики», - сказав Шредер.