ua en ru

Кредит, отриманий Ferrexpo, підніме рейтинг України в очах західних інвесторів, - експерти

Залізорудна компанія Ferrexpo залучила новий кредит у розмірі 420 млн дол. терміном на п'ять років з початком виплат через два роки. Маржа становитиме 225 б.п. вище ставки LIBOR на залучені кошти, які спочатку залишаться невикористаними. Гроші можуть бути освоєні в будь-який момент протягом усього терміну кредиту. Координаторами та уповноваженими провідними організаторами кредитування виступили ING Bank NV, UniCredit Bank AG, і Societe Generale Corporate and Investment Banking, поряд з 7 фінансовими установами: ABN Amro Bank NV, Citibank NA, Credit Suisse AG, ICBC London plc, JP Morgan Limited, West LB AG, UniCredit Bank Austria AG, повідомила прес-служба Ferrexpo.
На думку фахівців, Ferrexpo демонструє чудові показники не тільки для України, а й для сусідніх країн. «У Ferrexpo сильні операційні і фінансові показники за I-е півріччя. Потужності компанії повністю завантажені. Відношення чистого боргу до EBITDA - менше 1, у той час як у більшості компаній металургійного сектора СНД цей показник, як правило, вище 2. Наприклад, у Трубної металургійної компанії за I півріччя відношення чистого боргу до EBITDA - 3,3, у Evraz Group - вище 2. Тобто, Ferrexpo має досить сильний фінансовий баланс», - відзначив аналітик Renaissance Capital Борис Красноженов.
Він також зазначив, що Ferrexpo, на відміну від більшості, наприклад, російських компаній, має прямий лістинг на Лондонській фондовій біржі. «Це дає певну упевненість інвесторів у компанії. Ну, і третє: ясно, що ціни на руду в IV кварталі будуть стабільно високими. Це розуміють не тільки виробники, а й споживачі. Нещодавно президент Baosteel, найбільшої сталеливарної компанії Китаю, сказав, що ціни явно не опустяться ні у IV кварталі, ні в наступному році. Таким чином, у банків є впевненість в тому, що Ferrexpo продовжить генерувати стабільний грошовий потік», - підкреслив Красноженов.
Аналітик «Трійка Діалог Україна» Іван Харчук вважає, що домогтися таких вигідних умов кредитування компанії допомогла її репутація серед інвесторів. «Ferrexpo показала дуже гарні фінансові результати за I-е півріччя. У компанії практично немає боргу, тому й інвестори, і банки дивляться на співпрацю з нею дуже позитивно. Для інвесторів боргова ситуація - головний показник. Російські компанії, на відміну від Ferrexpo, сильно закредитовані. У них борг не просто вище середнього, а вже близький до граничного рівня. Якщо взяти 50 великих світових компаній з металургійного сектора, то Ferrexpo за рівнем боргового навантаження буде серед перших п'яти найменш закредитованих», - сказав Харчук.
Він зазначив, що залучений Ferrexpo кредит підвищив серед світових гравців репутацію компаній з активами в Україні. Тепер, на його думку, корпораціям рівня Ferrexpo буде легше працювати з іноземним кредитним капіталом. Таких компаній в країні всього п'ять чи шість, вважає аналітик.
А глава зі стратегічного розвитку Eavex Capital Артур Макалум зазначив: «Коли компанія в країні бере кредит з такою ж (в порівнянні з Росією, - РБК-Україна) відсотковою ставкою LIBOR +225 б.п., то треба враховувати, що західні банки таким чином кажуть: «Ми настільки довіряємо Ferrexpo, що змогли закрити очі на додатковий ризик Україну, як володаря рейтингу Fitch B2, і вважаємо, що Ferrexpo перебуває на тому ж рівні, як і, скажімо, компанії-аналоги в Росії, чий суверенний кредитний рейтинг в рази вище». Звідси випливає, що, незважаючи на те, що Ferrexpo знаходиться в більш ризикованому середовищі, вона домагається тих же умов на ринку, що й, приміром, російські компанії, які знаходяться у менш ризикованому середовищі. Це, безумовно, позитив, як для компанії, так і для України».
Ferrexpo - швейцарська залізорудна компанія з активами в Україні. Основною діяльністю компанії є виробництво та експорт високоякісних залізорудних окатишів, що використовуються у виробництві сталі. Основними споживачами продукції є сталеливарні підприємства з Австрії, Сербії, Словаччини, Чехії, Німеччини та інших європейських країн, а також Китаю, Індії, Японії та інших азіатських країн. Акції Ferrexpo котируються на основному майданчику Лондонської фондової біржі під тікером FXPO.