ua ru

Кожара намагається розхитати ситуацію з правами нацменшин у Закарпатті, - Москаль

Кожара намагається розхитати ситуацію з правами нацменшин у Закарпатті, - Москаль Фото: Леонід Кожара відомий своїми проросійськими поглядами

В Ужгороді заплановано проведення форуму, де популяризуватимуть ідеї "русского міра"

Міністр закордонних справ періоду президентства Віктора Януковича Леонід Кожара намагається розхитати на Закарпатті ситуацію з правами національних меншин. Про це заявив голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль, повідомляє його прес-служба.

Зазначено, що 25 вересня в Ужгороді заплановано проведення форуму під назвою "Закарпаття. Національні меншини України на шляху до миру і злагоди".

"Його організатор - партія "Соціалісти" на чолі з відомим своїми проросійськими поглядами міністром закордонних справ України періоду Януковича Леонідом Кожарою. На форум запрошені лідери обласних національно-культурних товариств, у тому числі кількох "русинських", а головна ідея заходу - популяризація ідей так званого "русского міра" на Закарпатті", - йдеться в повідомленні.

"Форум носить яскраво-виражений провокативний характер, його мета - це запустити пробний камінь із начебто порушеннями прав національних меншин у нашій області, а в перспективі використати це для ситуації, аналогічній тій, що була спровокована на Донбасі", - заявив Москаль.

У зв’язку з цим він доручив обласному управлінню Служби безпеки України вжити всіх, передбачених законодавством України заходів реагування щодо організаторів форуму.

"Жодних сценаріїв, подібних тим, що були застосовані спецслужбами Росії та їх поплічниками на Донбасі, на Закарпатті не пройде", - запевнив голова ОДА.

Нагадаємо, нещодавно на Закарпатті контрабандисти погрожували прикордонникам розправою.