Концерн Munich Re за підсумками другого кварталу заробив 736 млн євро
Найбільший в світі перестраховий концерн Munich Re приємно здивував аналітиків: за підсумками другого кварталу він заробив 736 млн євро (709 млн євро - за аналогічний період 2010 р.). Це більше, ніж прогнозували експерти. У той час як із-за землетрусів у Японії та Нової Зеландії його втрати у січні-березні досягли майже 1 млрд євро, то після закінчення шести місяців їх обсяг скоротився до 211 млн євро.
"Незважаючи на надзвичайно високе навантаження по страхових виплатах, ми маємо намір завершити рік з позитивним балансом", - заявив голова правління Munich Re Ніколаус фон Бомхард. За його словами, такий результат може бути у тому випадку, якщо компанії доведеться зробити досить великі виплати і надалі. Аналітики прогнозують, що прибуток Munich Re може досягти приблизно 900 млн євро. Втім, глава концерну визнав, що домогтися в 2011 р. наміченої як довгострокової мети прибутковості в 15% уже не вдасться.
При цьому мюнхенський гігант дозволив собі ще й списання грецьких держоблігацій на 703 млн євро. До речі, питання про те, чи прийме Munich Re участь в другому пакеті заходів надання фінансової допомоги Греції, відкритий до цих пір. При цьому Бомхард підкреслив, що вважає реструктуризацію боргів правильним кроком, оскільки це може певною мірою заспокоїти фінансові ринки.
Сумарний обсяг премій по вторинному страхуванню виріс в Munich Re протягом другого кварталу на 16% і досяг 6,4 млрд євро, а до кінця року цей показник повинен дійти до 26 млрд євро. У компанії вважають, що в цілому по концерну обсяг премій складе за нинішній рік 48-50 млрд євро. Підсумок першого півріччя - 24,9 млрд євро.
Примітно, що краще прогнозів експертів виявилися квартальні результати і другий за величиною в світі перестрахувальний концерн - Swiss Re. Причому швейцарцям вдалося навіть компенсувати збитки першого кварталу в розмірі 524,7 млн євро, отримавши в квітні-червні прибуток 757,5 млн євро. Це на 18% більше, ніж за той же період минулого року і значно більше того, що очікували аналітики.