ru ua

Константинополь не відкличе томос про автокефалію ПЦУ, - Зоря

Константинополь не відкличе томос про автокефалію ПЦУ, - Зоря Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Константинополь не буде застосовувати санкції щодо ПЦУ

Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) заявив, що Константинополь не відкличе томос про автокефалію для Православної церкви України (ПЦУ) через дії патріарха Філарета. Про це він повідомив на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами Зорі, Константинополь не буде застосовувати ніяких санкцій щодо ПЦУ через дії Філарета. Також Константинополь не буде відкликати томос про автокефалію ПЦУ.

"Всім, хто говорить, що це може призвести до відкликання томосу про автокефалію, можу повідомити, що цього не станеться. Застосовувати санкції до ПЦУ немає підстав", - додав Євстратій.

Крім того, Зоря зазначив, що місце Філарета в синоді ПЦУ поки залишиться вакантним.

"Місце почесного патріарха Філарета в синоді ПЦУ визначено її статутом. Тому поки що з усіх членів синоду один не буде приходити на засідання", - заявив Євстратій.

Нагадаємо, що раніше Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) заявив, що невелика група священнослужителів покинула Православну церкву України. Однак Зоря підкреслив, що ПЦУ не буде карати Філарета і священиків, які вийшли разом з ним з церкви.