Компанії Китаю залучили від продажу облігацій з початку 2011 р. у 5 разів більше коштів - 12,2 млрд дол

Китайські інвестори з початку 2011 р. залучили від продажу облігацій закордонним інвесторам у п'ять разів більше коштів, ніж за той же період минулого року - на суму 12,2 млрд дол., пише видання РБК daily з посиланням на Financial Times.
За прогнозами аналітиків, у найближчі кілька місяців обсяг випуску міжнародних бондів китайськими компаніями перевищить рекордний рівень 15,8 млрд дол., досягнутий в 2010 р.
Близько половини від усього обсягу випущених облігацій довелося на порівняно невеликі приватні компанії сектора нерухомості, начебто Evergrande і Longfor Properties. Зростання їх активності на світових ринках капіталу пояснюється проблемами з отриманням фінансування в КНР.
Китайська влада всерйоз затурбувалися надуваються на ринку нерухомості міхуром. Протягом минулого року вони видавали попередження і прямі накази державним банкам скоротити свою роль у сфері нерухомості і розібратися з раніше виданими кредитами.
"Стикаючись із спекуляціями у сфері нерухомості, банки мають право не видавати кредити. І справа не в тому, що ми не підтримуємо (ринок нерухомості), це системоутворююча галузь, і багато інших сфер спираються на неї, але ми, проте, не можемо дозволити їй розвиватися в нездоровому ключі ", - заявив у понеділок голова Комісії з банківського регулювання Китаю Лю Мінкан.
У результаті зараз на безперешкодний доступ до банківських кредитів в КНР можуть розраховувати лише найбільші державні девелоперські компанії. Більш дрібні компанії, які не мають хороші зв'язки, змушені шукати інші джерела коштів. Якийсь час вони вирішували питання через непрямі запозичення у банків і через позабалансові угоди, проте потім регулятори прикрили і ці лазівки. Таким чином, у девелоперов не залишилося іншого виходу, як шукати кошти за межами Китаю.
Втім, до міжнародних інвесторам звертаються не тільки девелопери. Так, найбільшу операцію такого роду в цьому році провела China National Offshore Oil Corp., Що продала папери на суму 2 млрд дол. в січні. Тоді ж Sinochem Offshore Capital залучила від інвесторів 500 млн дол. Китайські компанії випускають як доларові облігації, так і синтетичні бонди, які торгуються в доларах, але виплати за якими прив'язані до юаням.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся