ua en ru

Яресько: комерційні кредитори блокують вирішення питання про реструктуризацію держборгу України

Яресько: комерційні кредитори блокують вирішення питання про реструктуризацію держборгу України Фото: Наталія Яресько

Яресько допустила введення мораторію на обслуговування зовнішніх боргів, якщо не вдасться незабаром домовитися з кредиторами

Комерційні кредитори блокують вирішення питання про реструктуризацію державного боргу України. Про це йдеться у зверненні міністра фінансів України Наталії Яресько до громадян України.

"Власники суверенних комерційних зовнішніх зобов'язань України, представлені Спеціальним комітетом кредиторів, які є третьою групою, і досі відмовляються внести свій внесок у відновлення України. Незважаючи на складність нашої ситуації, вони три місяці відмовилися проводити предметні переговори про умови боргової операції, які б відповідали трьом цільовим показникам, які встановлені програмою МВФ і яких необхідно досягти для того, щоб боргове навантаження на Україну не була надмірною", - повідомила Яресько.

За словами міністра фінансів, комерційні кредитори запропонували використовувати на погашення зовнішнього боргу валютні резерви України, щоб самим уникнути будь-яких фінансових втрат у нинішній ситуації.

Яресько каже, що уряд України прагне знайти рішення, яке буде задовольняти всі сторони, в тому числі кредиторів.

"Але уряд розуміє, що кредитори можуть не мати на меті досягти згоди, замість цього будуть і далі блокувати рішення цього питання. У такому разі Уряд готовий використовувати існуюче законне право для того, щоб припинити сплату міжнародним зовнішнім кредиторам, щоб захистити економіку України і зберегти її фінансові ресурси до того часу, коли прийнятне угоду з кредиторами буде досягнуто", - розповіла вона.

Яресько заявила, що таку політику підтримують МВФ і країни "Великої сімки", які надали України фінансову допомогу.

Глава Мінфіну підкреслив, що "тягар нинішньої економічної та фінансової ситуації в Україні не повинно лежати виключно на народ України, який вже заплатив дуже високу ціну за своє європейське майбутнє". Вона нагадала, що МВФ погодився надати Україні 17,5 млрд дол. фінансування, а офіційні кредитори вирішили виділити 7,2 млрд дол. нового фінансування. І, таким чином, залишається проблема з міжнародними комерційними кредиторами.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що тристороння зустріч представників уряду, МВФ і кредиторів щодо реструктуризації зовнішнього боргу України, ймовірно, відбудеться 30 червня або 1 липня 2015 р.