Комітет ВР відхилив ініціативу зробити більш прозорою інформацію про формування тарифів ЖКГ

Комітет ВР відхилив ініціативу зробити більш прозорою інформацію про формування тарифів ЖКГ
Фото: Верховна Рада України (РБК-Україна)

Комітет вважає за доцільне повернути відповідний законопроект на доопрацювання

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи не підтримав законопроект № 6547 "Про внесення доповнень до закону "Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення". Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Законопроектом, зокрема, передбачалося надання споживачам ЖК послуг більш розлогої інформації щодо фінансово-господарської діяльності монополістів сфери забезпечення ЖК послугами населення, завдяки чому можливо буде побачити, яким саме чином у структурі собівартості житлово-комунальних послуг у кінцевому підсумку з’являються ті чи інші цифри.

Як зазначалося під час обговорення, у законопроекті йдеться про збільшення обсягу інформації, до якої споживачам електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення гарантується безперешкодний та безоплатний доступ.

"Учасники обговорення звернули увагу на те, що витрати на ці роботи можуть здійснюватися за рахунок держави або за рахунок збільшення відповідних тарифів, що призведе до збільшення видатків держави або споживачів. Відповідний фінансово-економічний аналіз та обґрунтування до законопроекту на сьогодні відсутні", - наголошується у повідомленні.

Крім того, на думку членів комітету, інформування споживачів має враховувати вимоги Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Орхуської Конвенції).

Враховуючи викладене, комітет вважає за доцільне повернути законопроект на доопрацювання.

Нагадаємо,  у травні були знижені нормативи споживання газу, тепла та електроенергії для населення.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся