Комітет рекомендує ВР закріпити право на освіту особам з особливими освітніми потребами

Комітет рекомендує ВР закріпити право на освіту особам з особливими освітніми потребами
Фото: Верховна Рада України

Законопроект рекомендується прийняти за основу та в цілому

Комітет парламенту з питань науки і освіти рекомендує прийняти Верховній Раді України за основу та в цілому законопроект № 6437 "Про внесення змін до закону "Про освіту" щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг". Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні комітету.

Законопроект розроблено з метою закріплення права на освіту особам з особливими освітніми потребами і надання їм можливості отримувати освіту в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від "встановлення інвалідності"; запровадження дистанційної та індивідуальної форми навчання.

Також проектом пропонується визначити поняття "особа з особливими освітніми потребами", "інклюзивне навчання".

Крім того, передбачається надання законопроектом можливості особам з особливими освітніми потребами отримати психолого-педагогічну та корекційно-розвиткову допомогу, створення для таких осіб інклюзивних та спеціальних груп (класів) у загальноосвітніх навчальних закладах.

"За результатами обговорення члени Комітету одноголосно підтримали рішення рекомендувати Парламенту прийняти законопроект за основу та в цілому як закон", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив уповноваженому уряду з прав людей з інвалідністю Раїсі Панасюк розробити рекомендації для місцевих органів влади щодо забезпечення допуску інвалідів до соціальних об'єктів, об'єктів інфраструктури, житлового фонду та транспорту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся