Комітет рекомендує Раді дозволити змінювати по батькові

НовиниПолітика    20.10.2016 - 11:14
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України

Законопроект рекомендується прийняти в цілому у другому читанні

Комітет  парламенту з питань правової політики та правосуддя рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект №2018 "Про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо права на зміну по батькові". Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВРУ.

Члени комітету розглянули цей проект закону на своєму засіданні 19 жовтня.

Під час обговорення зазначалося, що законопроект розроблено з метою виконання рішення Європейського суду у справі "Гарнага проти України" та усунення відповідних недоліків чинного законодавства, які стали підставою для постановлення порушення Україною статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Законопроектом передбачається внести зміни до частин першої та другої статті 295 Цивільного кодексу України, якими пропонується встановити право особи на власний розсуд змінювати своє по батькові так само, як і своє прізвище та (або) власне ім’я.

"За результатами розгляду Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, на пленарному засіданні 1 червня ВРУ прийняла за основу законопроект №2018, згідно з яким особи, які досягли 16 років, отримають право змінювати своє по батькові за бажанням так само, як і своє ім'я або прізвище.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся