ua ru

Комітет рекомендує Раді прийняти закон щодо протидії булінгу

Комітет рекомендує Раді прийняти закон щодо протидії булінгу Фото: засідання комітету (iportal.rada.gov.ua)

Законопроект рекомендується прийняти в цілому з урахуванням пропозицій МОН

Комітет з питань науки і освіти рекомендує Верховній раді прийняти законопроект №8584 щодо протидії булінгу. Про це повідомляє інформаційне управління ВР.

Законопроект рекомендується прийняти в цілому з урахуванням пропозицій, поданих Міністерством освіти та науки.

"Розглянувши законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу №8584, комітет з питань науки і освіти одностайно вирішив рекомендувати Верховній Раді прийняти його в першому читанні та в цілому з урахування поданих МОН пропозицій", - сказано у повідомленні.

Нагадаємо, відповідний законопроект №8584 був внесений до парламенту 10 липня 2018 року.

Автори документа підкреслюють, що в Україні зараз серед підлітків в установах освіти поширене явище булінгу (цькування), що виражається в психологічному тиску, жорстокому поводженні, фізичному насильстві, агресії, інших діях, скоєних з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати людину своїм інтересам.

Крім того, зазначалося, що за інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), з булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей.

Як писало РБК-Україна, у кінці червня Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством соціальної політики та Міністерством культури заявили про намір створити план дій щодо запобігання булінгу у навчальних закладах.