Комітет рекомендує Раді надати громадянам право подавати в суд на корупціонерів зі своїми відеофактами

Парламентський комітет з питань боротьби та протидії корупції рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект про надання громадянам права збирати фото- та відеофакти щодо корупції чиновників з правом звернення до суду в приватному порядку. Про це на засіданні комітету заявив глава комітету Єгор Соболєв, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ця законодавча ініціатива однозначно повинна бути підтримана. Це європейська практика, коли кожен громадянин може подати до суду на чиновника-корупціонера, отримує реальний механізм для боротьби з корупцією, починаючи з низів бюрократичного апарату", - зазначив Соболєв.

Більшість членів комітету проголосували "за" рішення, схваливши проект закону 1165 "Про внесення змін у чинне законодавство України щодо прав громадян у боротьбі з корупцією та зловживанням влади".

Представляла проект закону голова фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко.

"Ми пропонуємо проект закону, який використовує європейську практику боротьби з корупцією. Цей закон дасть право кожному громадянину збирати факти корупції чиновників, подаючи до суду в приватному порядку. Це дасть законні підстави фіксувати на фото та відео факти про корупцію чиновників, вимозі або передачі хабара. Тоді будь-який громадянин отримає унікальний інструмент і право контролювати чиновника. Якщо чиновник буде знати, що за ним стежать, він буде боятися брати хабарі", - зазначила вона.

За словами Тимошенко, сьогодні судова процедура настільки складна, що довести справу до логічного кінця, зафіксованим фактом корупції, неможливо: "Такі справи просто тонуть в судових позовах... Природно, проти прийняття цього закону виступають багато... Але таке право громадянина потрібно забезпечити".

Нагадаємо, раніше профільний комітет рекомендував Раді прийняти закон про Антикорупційне бюро.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся