Комітет рекомендував Раді прийняти законопроект, який завершить зняття депутатської недоторканності
Законопроект внесено групою народних депутатів від фракції "Слуга народу"
Комітет рекомендував Раді прийняти за основу із пропозиціями законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до закону України "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України" № 2237. Про це заявив голова комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський, передає кореспондент РБК-Україна.
Законопроект внесено групою народних депутатів від фракції "Слуга народу".
"Хто за те, щоб рекомендувати Верховній раді ухвалити законопроект № 2237 за основу з пропозиціями, висловленими членами комітету. Рішення прийнято", - повідомив Монастирський.
Окрім того, комітет прийняв рішення відхилити альтернативні до нього законопроекти.
"Ми маємо проголосувати про відхилення. Хто за те, щоб ухвалити висновок комітету та відхилити альтернативний законопроект 2237-й. 15- "За". 8 утримались. Рішення прийнято. Законопроект відхилено", - додав він.
Згідно пояснювальної записки до законопроекту, ним пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу. А саме, виключити з КПК норми про депутатську недоторканність.
"Передбачити особливості початку досудового розслідування щодо народного депутата, затримання та обрання запобіжного заходу, проведення слідчих розшукових та негласних слідчих дій щодо депутата", - йдеться у пояснювальній.
Нагадаємо, на початку жовтня у Раді з'явився текст законопроекту №2237 "Про внесення змін до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України", яким пропонується дозволити прослушку народних депутатів.
Додамо, профільний комітет ВР підкреслював, що недоцільно в законопроекті президента Володимира Зеленського №1009 піднімати питання зняття депутатської недоторканності і внесення змін в закон України про статус народного депутата. Члени комітету рекомендували розробити окремий закон. Тому Рада схвалила законопроект №1009 у другому читанні без норми про дозвіл на прослушку нардепів.