ru ua

Коломойському в Раді потрібна людина з військового середовища, - політолог

Голові ДнЦіпропетровської ОДА Ігорю Коломойському потрібна у парламенті людина з військового середовища. Так політичний експерт, керівник центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов прокоментував ситуацію, що склалася на 38-му виборчому окрузі (Дніпропетровська обл.), де колишній міністр оборони Олександр Кузьмук посів третє місце.

За словами експерта, для багатьох, хто стежить за перипетіями цієї скандальної ситуації, немає відповіді на питання, чому дніпропетровська влада так бореться за Кузьмука: "Навіщо Коломойському знадобився політичний утиль, яким є екс-міністр оборони, екс-віце-прем'єр і екс-депутат від Партії регіонів Кузьмук?".

Політолог зазначає, що можливо команді Коломойського просто потрібен ще один депутатський мандат у Верховній Раді. Однак, за його словами, є цілий перелік округів, де креатури дніпропетровського губернатора програли по мінімуму, де не треба застосовувати відверто сумнівні судові рішення. Тому, на думку експерта, ця версія не виглядає правдивою.

"Дніпропетровська влада вперто намагається переписати на свою користь підсумки голосування саме по 38-му округу, при тому, що жодних серйозних порушень ані українські, ані міжнародні спостерігачі там не побачили. Це при тому, що Кузьмук прийшов лише третім.
Навіть якщо взяти до уваги заяви Кузьмука і його команди те, що на окрузі були "вкидання" бюлетенів і фальсифікації, нібито на користь Нестеренка, якого підтримали понад 21 тис. виборців, то хто тоді "вкинув" за екс-мера Новомосковська Літвіщенко, що отримав 10649 голосів, який прийшов другим з пристойним відривом від Кузьмука за якого було дано трохи більше 8, 5 тис. голосів?", - задається питанням експерт.

"Якщо припустити, що предметом інтересу для Коломойського є земельні ділянки і надлишкове військове майно, яке завжди було досить привабливим для бізнесменів, то й ця версія не витримує критики, оскільки є набагато більше людей, які куди більше точно і конкретно знають, що і де в системі міністерства оборони погано лежить", - вважає експерт.

Найбільш вірогідним поясненням активної підтримки Кузьмука командою Коломойського, на думку Золотарьова, є те, що для приватних збройних формувань, потрібна людина з військової системи на тлі того, що ймовірність конфлікту олігарха і президента зростає.

"І очевидно ніхто крім Кузьмука з генералітету не погодився стати провайдером інтересів Коломойського. А для того, щоб цим займатися, Кузьмуку і потрібна депутатська недоторканність і заради цього, власне кажучи, все і було задумано", - резюмував політичний експерт.