Кількість нормативних актів у валютному регулюванні скоротять з 56 до 7

Понеділок 17 вересня 2018 19:37
Кількість нормативних актів у валютному регулюванні скоротять з 56 до 7
Фото: НБУ розробляє валютне регулювання (УНІАН)

Закон про валюту набере чинності лише в лютому наступного року, НБУ готує нормативну базу

Національний банк України підготував проект структури валютного регулювання. Як повідомляє прес-служба НБУ, нові акти набудуть чинності разом із введенням в дію закону України "Про валюту та валютні операції" 7 лютого 2019 року.

Як зазначається в повідомленні, на відміну від заплутаної чинної бази з 56 нормативно-правових актів у сфері валютного регулювання, нова база НПА буде простою, зрозумілою та доступною. Вона буде складатися з семи нових ключових нормативно-правових актів.

 Як нагадують в НБУ, відповідно до закону "Про валюту і валютні операції", низку кроків для лібералізації валютного регулювання буде запроваджено одразу після початку дії закону. Зокрема:

 По-перше, граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами буде розширено до 365 днів (зараз він становить 180 днів).

По-друге, буде скасовано валютний нагляд для експортно-імпортних операцій на суму до 150 тис. грн.

По-третє, індивідуальні валютні ліцензії буде скасовано. Натомість з’явиться система електронних лімітів.

По-четверте, будуть скасовані санкції у вигляді припинення зовнішньо-економічної діяльності за порушення строків розрахунків.

По-п’яте, буде дозволено online купівлю іноземної валюти фізичними особами. При цьому на такі операції розповсюджуватиметься аналогічний ліміт, як і на купівлю готівкової валюти (зараз – до 150 тис. грн. на день в еквіваленті).

 "Чи будуть в нових нормативно-правових актах інші кроки з валютної лібералізації, окрім тих, що вже передбачені законом "Про валюту і валютні операції", залежатиме від макроекономічних умов на момент завершення роботи над новим валютним регулюванням. Як і раніше, ключове завдання Національного банку – забезпечити макроекономічну та фінансову стабільність в Україні, тому подальші послаблення правил проведення валютних операцій буде можливим лише за сприятливих макроекономічних умов", - підкреслив заступник голови НБУ Олег Чурій.

 Нагадаємо, закон "Про валюту та валютні операції" було схвалено Верховною Радою 21 червня 2018 року. Закон набрав чинності 7 липня 2018 року та вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду з дня набрання ним чинності.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся