КНДР спростила візовий режим для російських підприємців

Влада Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) спростили візовий режим для російських бізнесменів і надали їм доступ до засобів зв'язку.

Влада Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) спростили візовий режим для російських бізнесменів і надали їм доступ до засобів зв'язку. Про це повідомив міністр з розвитку Далекого сходу Олександр Галушка за підсумками засідання комісії Росія - КНДР на острові Руський.

"З'являється можливість полегшеного отримання багаторазових віз для російських підприємців, співробітників російських компаній, які працюють в КНДР. З'являється доступ до сучасних засобів зв'язку і комунікацій для російських інвесторів і співробітників - це інтернет, мобільний зв'язок", - цитує міністра прес-служба відомства.

Галушка зазначив, що раніше ці проблеми "сильно обтяжували" двостороннє співробітництво.

Влада Північної Кореї жорстко контролюють сферу зв'язку. Жителі країни не мають можливості виходити в Інтернет, їм доводиться задовольнятися внутрішнім інтернетом та послугами стільникового зв'язку, не має виходу за кордон.

Відзначимо, в лютому 2013 р. Пхеньян відкрив доступ в Інтернет для іноземних туристів, а також громадян інших країн, які проживають на території КНДР. У січні 2013 р. власті дозволили іноземцям привозити з собою пристрої мобільного зв'язку.

На засіданні 5 червня, влада КНДР пообіцяла надати інвесторам з Росії унікальні умови для реалізації своїх проектів на території Північної Кореї, повідомив Галушка.

"Ми домовилися про спеціальний механізм підтримки пріоритетних проектів на території Північної Кореї. Цей механізм буде полягати в підписанні відповідних угод в рамках міжурядової комісії, для того щоб зняти адміністративні бар'єри і які-небудь проблеми у цих проектів", - розповів міністр.

Він зазначив, що міжурядова комісія буде супроводжувати ці проекти, "індивідуально доводити їх до логічного завершення і практичного результату". У найбільш високого ступеня готовності знаходяться проекти групи "Базовий елемент", компаній "Північні копальні" і "Мостовик", йдеться в повідомленні Минвостокразвития. Такого роду рішення влади КНДР взяли тільки відносно російських інвесторів, підкреслив Галушка.

Учасники засідання також заявили про готовність до початку взаємних розрахунків у рублях, що, за їх очікуванням, має сприяти прискоренню і полегшення двостороннього торговельно-економічного співробітництва.

"Вже в цьому місяці почнуться розрахунки в рублях - з'явиться така можливість між Росією і КНДР, відкриті перші рахунки в російських банках", - сказав Галушка.

Поштовхом для подальших взаємовідносин з КНДР стало підписання 5 травня угоди про списання всіх корейських боргів перед Росією, зазначив російський міністр.

"Над нами висіла ця заборгованість, зараз цього фактора немає", - резюмував він.

Держдума прийняла закон про ратифікацію міжурядової угоди Росії і КНДР щодо врегулювання заборгованості в розмірі 10,96 млрд дол. за кредитами, наданими в період колишнього СРСР, 18 квітня, Рада Федерації схвалила його 29 квітня, президент підписав 5 травня.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся