Клюєв доручив Мінагрополітики та Міненерговугілля розробити програми стимулювання зростання виробництва

НовиниЕкономіка    04.11.2011 - 18:31

Перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв доручив Мінагрополітики та Міненерговугілля до 1 грудня 2011 року розробити план заходів, реалізація яких повинна забезпечити вже з початку нового року динамічний розвиток виробництва продуктів харчування і виведення з кризи нафтопереробної галузі. Про це він заявив на розширеному засіданні колегії Мінекономрозвитку, передає прес-служба першого віце-прем'єра.

Під час засідання було констатовано, що лише у двох галузях відбувся спад виробництва - у харчовій та нафтопереробній промисловості. Так, виробництво продуктів харчування скоротилося на 2,2%. Зокрема, виробництво горілчаної продукції знизилося на 22,5%, внаслідок чого держава недоотримала 1,3 млрд грн надходжень до бюджету. Основним чинником спаду виробництва горілчаної продукції, як припускають фахівці, є активізація відповідного тіньового бізнесу.

Перший віце-прем'єр-міністр доручив вже наступного тижня організувати наради за участю правоохоронних органів, на яких будуть розглянуті шляхи припинення тіньового бізнесу в сфері виробництва спиртово-горілчаної продукції.

Крім того, Клюєв висловив стурбованість ситуацією, що склалася в галузі нафтопереробки. "Херсонський нафтопереробний завод не працює більше 5 років. Надвірнянський і Дрогобицький заводи мало завантажені. А чому не працює вже більше року Одеський нафтопереробний завод? Це, до речі, єдиний завод, де вклали чималі кошти в його реконструкцію. Але він не має маршруту для перекачки нафти", - зазначив Клюєв.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top