Клімкін підніме питання надання медичної допомоги Умерову на зустрічі глав МЗС ОБСЄ

НовиниПолітика    27.08.2016 - 07:16
Фото: політв'язень в РФ Ільмі Умеров
Фото: політв'язень в РФ Ільмі Умеров

МЗС вимагає від Росії і чинної влади Криму негайно припинити каральні методи

На зустрічі міністрів закордонних справ ОБСЄ, яка відбудеться наступного тижня, глава МЗС України Павло Клімкін закличе посилити тиск на Росію для звільнення політичних в'язнів. Про це повідомили в прес-службі МЗС України, пише "Радіо Свобода".

"В рамках ОБСЄ відбудеться неформальне захід п'ятдесяти семи країн-учасниць ОБСЄ. Ім'я Ільмі Умерова звучати першим. Ми будемо розповідати і далі про всіх політичних ув'язнених у Росії і окупованому Криму, які страждають від репресивної російської машини. Ми закликаємо всіх негайно зупинити будь-які репресії проти кримських татар, етнічних українців в окупованому Криму. Ми закликаємо Росію зупинити вбивство Ільмі Умерова. Ми закликаємо Росію дати належну медичну допомогу Ільмі Умерову. Ми закликаємо Росію залишити Україну, залишити Крим", - сказала прес-секретар українського МЗС Мар'яна Беца.


У травні цього року російська ФСБ порушила кримінальну справу стосовно Умерова за статтею "сепаратизм". Підконтрольна Кремлю прокурор Криму Наталія Поклонська пояснила це тим, що він, на її думку, закликав до порушення територіальної цілісності Росії в ефірі українського телеканалу АТR.

У МЗС України стурбовані станом здоров'я Ільмі Умерова, яке погіршилося 11 серпня під час розгляду сімферопольським судом питання про призначення йому психіатричної експертизи. Тоді після приїзду швидкої допомоги і проведених кардіографічних досліджень Умерова забрали в лікарню з підозрою на інфаркт.

Також МЗС вимагає від Росії і чинної влади Криму негайно припинити каральні методи.

Нагадаємо, стан Умерова залишається стабільно важким.

On Top