ru ua

Кличко не вважає тіньовий уряд ефективним інструментом опозиції для моніторингу дій влади

Лідер партії "Удар" Віталій Кличко не вважає тіньовий уряд ефективним інструментом опозиції для моніторингу дій влади. Про це він заявив у коментарі газеті "Дзеркало тижня. Україна".

"Що стосується тіньового уряду, то, на превеликий жаль, в Україні діяльність цього органу не була ефективною. Думаю, навіть мало хто з експертів згадає, що як мінімум дві політичні сили в останні роки заявляли про створення тіньового уряду - але далі декількох засідань і заяв справа не йшла", - заявив політик.

За його словами, в Україні досі є кілька серйозних проблем, які роблять неможливою ефективну роботу тіньового уряду.

"По-перше, це непублічність, критична закритість нинішньої влади, зокрема, і щодо діяльності Кабміну. ​​Згадайте, як готувався держбюджет-2013. Навіть міністри та діючі депутати не знали його ключових параметрів аж до самої хвилини голосування. Це неприпустимо і ми будемо вимагати від влади більшої прозорості", - підкреслив Кличко.

"Друга проблема - влада абсолютно не налаштована на діалог з опозицією. Ритуальні заяви Азарова про необхідність співпраці навряд чи варто брати до уваги. Оскільки діалог починається тоді, коли влада усвідомлює, що опозиція - не просто три парламентські фракції, в які входять 180 депутатів. За ними - мільйони громадян України. Це потрібно враховувати", - додав він.

"Тому ми не налаштовані витрачати свій час даремно і займатися імітацією діяльності, у тому числі створюючи тіньовий уряд. Ми доб'ємося, щоб наша позиція звучала, щоб її сприймали, до неї прислухалися і враховували", - зазначив лідер "Удару".

Читайте також: "Удар" веде переговори з самовисуванцями з приводу їх можливого входження у фракцію, - Кличко