ua en ru

Кличко: ми робимо все, щоб робота Дарницької ТЕЦ відповідала європейським стандартам

Кличко: ми робимо все, щоб робота Дарницької ТЕЦ відповідала європейським стандартам Фото: Віталій Кличко (kiev.klichko.org)

У Києві розпочато впровадження комплексної реконструкції газоочисного обладнання ТЕЦ

У Києві запустили в роботу перший новий електрофільтр, що допоможе знизити рівень шкідливих викидів на Дарницькій ТЕЦ більш, ніж у 30 разів. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко після огляду електрофільтру, повідомляє прес-служба Кличка.

За словами Кличка, цього року в рамках інвестиційної програми ТОВ "Єврореконструкції", яка є власником Дарницької ТЕЦ, розпочато впровадження комплексної реконструкції газоочисного обладнання ТЕЦ. Зокрема, реконструкція передбачає будівництво п'яти нових електрофільтрів, які значно знизять рівень шкідливих викидів та дозволять відійти від технології складування золи.

"Ми запустили в роботу перший з передбачених нових електрофільтр. Це тепер дозволяє більш як в 30 разів зменшити викиди шкідливих речовин в повітря", - зауважив Кличко, зазначивши, що проектування, встановлення та налагодження електрофільтру було здійснене за кошти ТЕЦ, вартість робіт становить 96,8 млн гривень.

Крім того, за словами Кличка, ще 4 електрофільтри планують встановити протягом наступних трьох років - до кінця 2021 року. Також в рамках реконструкції ТЕЦ планується будівництво установок сіркоочищення та азотоочищення та рекультивація золовідвалу - озера "Гарячка".

"Це ключова програма для того, щоб у Києві було чисте повітря. І ми маємо робити все можливе, аби робота Дарницької ТЕЦ відповідала європейським стандартам”, - додав він.

За словами Кличка, прогрес у вирішенні екологічної проблеми, що десятиріччями існувала на Лівому березі Києва, став можливим завдяки спільній роботі міської влади, ТОВ "Єврореконструкція", НКРЕКП та місцевих мешканців-активістів. Міська влада очолила координацію процесів, зокрема - затвердження інвестпрограми на державному рівні.

Як зазначається, Дарницька ТЕЦ постачає тепло у Дніпровському та Дарницькому районах для близько 270 тисяч жителів Лівобережжя. Введена в експлуатацію понад 60 років тому і тоді знаходилася за межами міста. Основним паливом для ТЕЦ є вугілля, при спалюванні якого утворюються золошлакові відходи, що складуються. Сьогодні на станції розпочаті процеси переоснащення.

За словами Кличка, в Києві також втілюють інші масштабні проекти, що дозволять поліпшити екологічну ситуацію. Це, зокрема, реконструкція Бортницької станції аерації та здійснення ремонтних робіт на сміттєспалювальному заводі "Енергія".

Як повідомляється, реконструкція Бортницької станції аерації - найбільший в Україні міжнародний проект у сфері ЖКГ. Вартість проекту - 1,1 млрд доларів. Це кредитні кошти від Японії на пільгових умовах. До кінця поточного року вже буде оголошений тендер на визначення підрядника. Роботи з реконструкції триватимуть 6 років. Після завершення реконструкції будуть вирішені проблеми очистки стоків та неприємного запаху для мешканців Лівого берега.

Після повернення сміттєспалювального заводу "Енергія" в управління міста, вже у 2019 році на ньому планують ремонт котлів та заміну фільтрів, що очищують димові гази від пилу. Це дозволить удвічі знизити обсяги шкідливих викидів.