Китай вкладе 1,6 млрд дол. в спірні з Японією острови

НовиниЕкономіка    25.12.2012 - 12:32

Китай планує інвестувати 10 млрд юанів (1,6 млрд дол.) в розвиток інфраструктури на спірних з Японією островах у Південно-Китайському морі. Про це повідомляє "Росія-24".

Зокрема, кошти підуть на розвиток островів Спратлі, на територію яких зазіхають також В'єтнам, Малайзія, Філіппіни і Бруней, повідомило видання The 21st Century Business Herald.

В основному гроші підуть на розвиток транспортної інфраструктури: будівництво аеропортів і облаштованість морських гаваней.

Експерти побоюються, що такий крок ще більше ускладнить відносини між Китаєм і країнами Південно-східної Азії і приведе до різкого падіння торгівлі між регіоном і Піднебесною.

Суперечки навколо островів викликані тим, що в цьому районі були виявлені родовища природного газу і нафти і величезні запаси риболовного промислу. Так, відносини між Японією і Китаєм загострилися після того, як 10 вересня уряд Японії ухвалив рішення про придбання частини островів Сенкаку у приватних власників. Дані острови знаходяться на спірній з Китаєм території. Компроміс так і не був знайдений.

Читайте також: Китайські кораблі наблизилися до островів Сенкаку, Японія протестує

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top